آمار بازدیدکنندگان سایت

02058001
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
51
769
820
19494
47161
2058001

آی‌پی شما: 35.173.57.202
امروز: ساعت

ظرفیت درونی در پارک های ملی ما

 

تأسیسات اقامتی در پارک ملی کیابانو در جزیره بورنئو در مالزی چگونه احداث شده است، ؟ آیا در قوانین جاری مالزی ممنوع نیست و ارزیابی زیست محیطی نمی خواهد ؟ 

 

ظرفیت درونی در پارک های ملی ما

 

تأسیسات اقامتی در پارک ملی کیابانو در جزیره بورنئو در مالزی چگونه احداث شده است، ؟ آیا در قوانین جاری مالزی ممنوع نیست و ارزیابی زیست محیطی نمی خواهد ؟ اگر مالزی می تواند در وسط دریا و در قلب جنگل های خود برای اقامت گردشگران تأسیسات اقامتی بسازد، چرا ما نمی توانیم بسازیم و دور این نوع ظرفیت های خدادادی می گردیم و با نگاهی به تاریخ خود، به این داشته هایی که داریم فقط فخر می فروشیم، اما نمی توانیم این ظرفیت ها را به فرصت های شغلی تبدیل و یا از آن تولید ثروت کنیم.

در حالیکه توسعه صنعت توریسم به تناسب سهم جهانی ایران می تواند درآمد ارزی قابل توجهی به میزان پنجاه میلیارد دلار داشته باشد ما با موانع و مشکلات پنجه به پنچه ایم و حتی به درآمد پنج میلیارد دلار هم نمی رسیم؛

 - چگونه زیر ساخت های اقتصادی مرتبط با این صنعت باید ساماندهی شود.؟

 - چگونه باید از نا به سامانی اقتصادی برای رسیدن یک اقتصاد دانش بنیان گذر کند ؟

- چگونه می توان به تولید جاذبه های سفر به ایران دست پیدا نمود و بازار صنایع دستی را می تون رونق داد.؟

اگر ایران زیر ساخت های اقتصادی خود را در بخش های مختلف ساماندهی نماید و از اقتصاد سنتی این صنعت گذر کند و برای دستیابی به یک اقتصاد دانش بنیان خیز بردارد، می تواند تولیدات داخلی خود را افزایش دهد و توسعه یابد و رشد اقتصادی خود را سرعت دهد. باید این اقتضای سیاست مقاومتی را درک کرد و برای مقاوم سازی اقتصاد تلاش نمود.

        

تصاویر زیبا از پارک ملی مالزی نشان می دهد که در سراسر جهان برای برخورداری از ویژگی‌های مختلف طبیعی، جانوری، گونه‌های گیاهی کمیاب و... از استانداردهای علمی و جهانی استفاده می گردد و از سوی دولت‌ها برنامه حفاظت ویژه ای به اجرا گذاشته می شود و  واضح است که بگیر و ببندهای غیر مؤثر فرصت سوز ندارند. آیا استانداردهای حفاظتی ما برای پارک های ملی از استانداردهای حفاظت جهانی تبعیت می کند.؟

« پارک ملی"کیابانو" در سال ۱۹۹۶میلادی در جزیره "بورنئو" این کشور راه اندازی شده و به دلیل جاذبه های طبیعی و گونه های گیاهی متنوعش در بین طبیعت گردان جهان مشهور است.

در این پارک حفاظت شده گلی پرورش می یابد که به "طلای کیابانو "شهرت دارد، این گل به دلیل شرایط آب و هوایی ویژه فقط در این پارک رشد می کند و در اواسط ماه آوریل به شکوفه می نشیند. هر قطعه این گل نایاب، ۶۰۰۰ دلار به فروش می رسد.» سایت تابناک کد خبر:۶۳۶۴۰۲ تاریخ انتشار:۰۹ آبان ۱۳۹۵ 


اما پارک های ملی ما فقط یک تابلوی ورود ممنوع دارد. اگر درخواست قانونی کنید در بورکراکسی اداری گیر می کنید و اگر اراده ساختن داشته باشید ، می سازید و پرونده دار می شوید و دارای سابقه تصرف و انشاءالله در فرایند اصلاح قانون متصرف دارای حق خواهید شد  و تا این سال ها بگذرد کی زنده کی مرده  ! شما یک بهره برداری دلخواه را انجام داده اید.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 8 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم